Loading…

Deputetët kërkojnë rekomandim për kuvendin që të mos votohet demarkacioni

  • 15/01/2018 | 10:05

Deputetët kërkojnë rekomandim për kuvendin që të mos votohet demarkacioni

Disa nga deputetët e Komisionit për Punë të Jashtme në mbledhjen ku po shqyrtohet Projektligji për Demarkacionin me Malin e Zi, kanë kërkuar që kuvendit t’i bëhet një rekomandim që kjo marrëveshje të mos votohet. Por, kryetarja e komisionit, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk mund të jepet rekomandim i cili mund të detyronte deputetët të votonin pro apo kundër.


Visar Ymeri dhe Aida Dëgruti nga Vetëvendosje, Zafir Berisha nga Nisma si dhe Time Kadrijaj nga AAK, kanë kërkuar që  kuvendit t’i bëhet një rekomandim që kjo marrëveshje të mos votohet, shkruan Gazeta Metro.

Kurse kryetarja e komisionit, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk mund të jepet rekomandim i cili mund të detyronte deputetët të votonin pro apo kundër.

Ndryshe, Kuvendi njoftoi se të hënën do të mbahet edhe mbledhja e kryesisë, por më vonë u njoftua se ajo do të mbahet të mërkurën, shkruan Gazeta Metro.

https://www.facebook.com/gazetametro.net/videos/515947655457563/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë