Loading…

Deputetë të të gjitha partive opozitare në Kosovë mblidhen në një hotel në Shqipëri, mësohen arsyet

  • 05/06/2021 | 20:27

Deputetë të të gjitha partive opozitare në Kosovë mblidhen në një hotel në Shqipëri, mësohen arsyet

Deputetët e opozitës në Kuvendin e Kosovës janë bërë bashkë në Golem të Shqipërisë këtë fundjavë.


Reporteri ka siguruar fotografi nga atje, teksa shihet lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.

E nga partia më e madhe opozitare, PDK’ja, mori pjesë ushtruesi i detyrës së kryetarit, Enver Hoxhaj dhe ish-ambasadorja në SHBA, Vlora Çitaku.

Ndërsa nga LDK’ja të pranishëm ishin deputeti Agim Veliu, Besian Mustafa dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri.

Mësohet se arsyeja e mbledhjes së figurave të njohura të politikës kosovarë ishte inaugurimi i një hoteli luksoz.

Pjesëmarrës në këtë ceremoni është edhe kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve (AKB), Agim Shahini.

PDK, LDK dhe AAK mbeten partitë opozitare në Kuvend, derisa Nisma dhe PSD mbesin parti opozitare jashtë Kuvendit.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë