Loading…

Dënohet një mishtore në Gjakovë, derdhte gjakun në lumë

  • 04/12/2018 | 15:44

Dënohet një mishtore në Gjakovë, derdhte gjakun në lumë

Komuna e Gjakovës, përkatësisht Drejtoria për Punë Inspektuese, ka gjobitur mishtoren e cila pas therjes së gjedheve ka ndotur lumin ‘Krena’.

Komuna sot fillimisht e ka inspektuar subjektin afarist, me dyshimin se i njëjti e ka kryer veprën e cekur.

‘’Gjatë inspektimit janë marre masat e përcaktuara me ligj, duke shqiptuar gjobë, ndërsa procedurat e mëtutjeshme do të fillohen edhe në Gjykatën Themelore në Gjakove. Drejtoria për punë Inspektuese gjithashtu e ka ndalur zhvillimin e veprimtarisë së njëjtë për subjektin afarist në fjalë’’, thuhet në njoftimin e Komunës së Gjakovës.

Gjithashtu, Drejtoria për punë Inspektuese ka falënderuar qytetarët dhe mjetet e informimit për raportimin dhe bashkëpunimin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë