Loading…

Dënime më të lehta për ata që nuk regjistrojnë veturat në kohë

  • 23/11/2016 | 11:59

Dënime më të lehta për ata që nuk regjistrojnë veturat në kohë

Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se nga data 16 nëntor 2016, ka zbritur dënimet për rastet të cilave ju ka kaluar afati prej 30 ditësh nga data e regjistrimit të automjetit.

Taksat për vazhdim të regjistrimit të automjeteve dhe mjeteve tjera motorike që kanë kaluar afatin prej 30 ditësh nga data e skadimit të regjistrimit të automjetit dhe nuk janë çregjistruar, si dhe taksat për çregjistrim të automjeteve pas skadimit të afatit prej 30 ditësh janë:

Për automjetet nën 3.5t për çdo 30 ditë, nga 25€ zbret në 10 €

Për automjetet 3.5t dhe mbi 3.5t për çdo 30 ditë, nga 50 € zbret në 20 €;

Për motoçikleta për çdo 30 ditë, është përcaktuar taksa prej 5 €. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë