Loading…

Dëmtohet Muzeu i Alfabetit në Manastir

  • 22/11/2016 | 15:31

Dëmtohet Muzeu i Alfabetit në Manastir

Persona të panjohur kanë dëmtuar hyrjen e Muzeut të Alfabetit në Manastir,

Ky rast ka ndodhur në prag të shënimit të 22 nëntorit ditës së Alfabetit të Gjuhës Shqipe.

Në këtë rast personat e panjohur kanë thyer dritaret e dyerëve dhe kanë vendosur mbishkrime “Vdekje për Shqiptarët”.

Ndryshe sot Muzeun e Alfabetit në qytetin e Manastirit, do ta vizitojnë shumë delegacione nga të gjitha trojet shqiptare, ndërsa do të bëhet edhe hapja e dhomës përkujtimore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë