Loading…

Demolli i ofron bashkëpunim Ministrit të Mbrojtjes së Malit të Zi

  • 10/12/2016 | 16:43

Demolli i ofron bashkëpunim Ministrit të Mbrojtjes së Malit të Zi

Problemi i demarkacionit nuk i ka penguar Ministrit të FSK’së, Haki Demolli të kërkojë thellimin e bashkëpunimit me Malin e Zi. Këtë e ka bërë në një takim që ka pasur Demolli me Ministrin e Mbrojtjes së Malit të Zi, Predrag Boshkoviq.

Kjo bisedë është zhvilluar në takimit të Ministrave të Mbrojtjes të Kartës së Adriatikut A-5 –SHBA, që është zhvilluar në kështjellën e qytezës Trakoshqan të Kroacisë.

“Gjatë takimit ministri  Boshkoviq ka shprehur gatishmërinë e mbështetjes në të gjitha sferat në interes të zhvillimit të FSK-së. Ministri Demolli i uroi atij detyrën e re dhe i shprehu gatishmërinë e mbështetjes reciproke në kuadër të synimeve të përbashkëta”, thuhet në njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë