Loading…

Demolli e Rama takojnë shefin e NATO’s, flasin për FSK’në

  • 03/02/2017 | 18:03

Demolli e Rama takojnë shefin e NATO’s, flasin për FSK’në

Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës Haki Demolli dhe komandanti i FSK-së, Rrahman Rama janë takuar me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jans Stoltenberg.


Siç bëhet e ditur nga Ministria e FSK-së, në takim, u bisedua për situatën e sigurisë në Kosovë, hapat që duhet ndërmarrë lidhur me ruajtjen e paqes dhe sigurisë si dhe stabilitetit të Kosovës, si dhe zhvillimin e kapaciteteve të institucioneve të sigurisë në Kosovë.

Ministri Demolli e njoftoi sekretarin e NATO-s, Jans Stoltenberg mbi zhvillimin dhe profesionalizimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, avancimin e saj në drejtim të krijimit të përmbushjes së misionit të saj në mbështetje të institucioneve dhe qytetarëve të vendit si dhe në krijimin e një ambienti sa më të favorshëm për përfshirjen e komuniteteve pakicë që jetojnë në Kosovë, për shërbim në FSK.

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Stoltenberg dha mbështetje të pa rezervë për FSK-në përmes Ekipit Këshillues Ndërlidhës të NATO-s (EKNN), misionin dhe kapaciteteve të saj, duke shprehur konsideratë të lartë për profesionalizmin dhe angazhimin e saj të treguar deri më tani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë