Loading…

Delawie: Të hulumtohen dhe të dënohen zyrtarët e lartë

  • 18/11/2016 | 12:43

Delawie: Të hulumtohen dhe të dënohen zyrtarët e lartë

Ambasadori  i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Greg Delawie tha se duhet që të hulumtohen dhe të dënohen zyrtarët e lartë të cilët edhe Qeveria e SHBA shpenzon para të mëdha për ti sponzorizuar këto procese.

Delawie këto deklarata i ka thënë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar Kundër Korrupsionit

Ai gjithashtu ka thënë se në këtë aspekt ka edhe përparime, ku sipas tij janë një numër i madh i zyrtarëve të lartë që janë dënuar

“Kemi parë arrestime të mëdha, kemi parë rregulla më transparente në shërbimin doganor. Një raport që ka dal për shëndet dhe vlerëson lart punën e Policisë. Këto çështje duhet të vazhdojnë t’i shtyjmë përpara. E di se jemi duke bërë presion të madh në secilën nga këto, por dëshirojmë që Kosova të ketë sukses. Dhe kjo është një nder rreziqet dhe pengesat më të mëdha për zhvillimin e shoqërisë kosovare”, tha Delawie./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë