Loading…

Delawie porosi për politikanët: Kujdes me listat zgjedhore

  • 11/05/2017 | 20:10

Delawie porosi për politikanët: Kujdes me listat zgjedhore

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, në një intervistë për RTK thotë se partitë politike, në prag të fushatës zgjedhore duhet të kenë kujdes se çfarë njerëzish përfshijnë në listat zgjedhore.

Delawie thotë se është për të ardhur keq që deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk arritën ta votojnë demarkacionin me Malin e Zi gjatë këtij mandate, por shtoi se me këtë çështje do të merren sërish, pasi demarkacioni do t’i pret, ndërsa shton se ka dëgjuar shumë të pavërteta për vijën e demarkacionit.

Ambasadori gjithashtu thotë se rinia e Kosovës, për shkak të përfitimeve politike, është duke humbur shumë mundësi – duke iu referuar me këtë rast liberalizimit të vizave. Sipas tij, institucionet duhet të vazhdojnë të punojnë në përmbushjen e kritereve të duhura për këtë synim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë