Loading…

Delawie përkrah fushatën #AsUne ndaj kandidatëve të korruptuar

  • 30/05/2017 | 17:28

Delawie përkrah fushatën #AsUne ndaj kandidatëve të korruptuar

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ka mbështetur iniciativën e Shoqërisë Civile në Kosovë, #AsUne.


Fushata #AsUne nuk do të votoj për kandidatë të korruptuar kishte nisur menjëherë pasi u njoftua për datën e zgjedhjeve. Demokracia në Veprim kishte lansuar këtë fushatë me qëllim të vetëdijesimit të votuesve, që me votën e tyre të mos ua japin edhe një mundësi, kandidatëve që nuk i përfaqësojnë denjësisht.

Tani një fotografi e ambasadorit Delawie me #AsUne është publikuar në rrjetet sociale.

Kjo fushatë është përkrahur edhe nga ambasadori i Britanisë të Madhe, Ruairi O’Connell.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë