Loading…

Delawie nuk ndalet për demarkacionin, ky është mesazhi më i ri

  • 23/02/2018 | 16:35

Delawie nuk ndalet për demarkacionin, ky është mesazhi më i ri

Ambasadori amerikan në Kosovës, Greg Delawie po vazhdon të dërgojë mesazhe te deputetët që ta ratifikojnë Demarkacionin me Malin e Zi.

Deklarata e fundit erdhi pas dështimit të seancës së sotme, ku pati edhe konfrontime ndërmjet kryeministrit dhe deputetëve të LDK-së.

Në një postim në Twitter, Delawie ka thënë se tani është koha që të gjitha partitë të tregojën lidership.
Ai ka kërkuar nga partitë që të mendojnë për qytetarët.

“Tani është koha për të gjitha partitë të tregojnë lidership. Bëni një marrëveshje që i vendos qytetarët në rend të parë. Ratifikojeni demarkacionin”, ka shkruar ambasadori amerikan.

Delawie edhe sot është parë në ambientet e Kuvendit.

Deklaratat e këtij të fundit gjatë gjithë kohës kanë qenë të qarta.

Sipas Delawies deputetët duhet ta votojnë demarkacionin, dhe t’ua mundësojnë qytetarëve lëvizjen e lirë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë