Loading…

Del VIDEO e re drithëruese e punëtorit të Bechtel Enkas që mbeti i varur në vinç |PAMJE

  • 14/11/2018 | 18:08

Del VIDEO e re drithëruese e punëtorit të Bechtel Enkas që mbeti i varur në vinç |PAMJE

Një nga punëtorët e Bechtel Enkas, Përparim Sadiku, muajin e kaluar, kishte mbetur rreth dy orë i varur në vinç si pasojë e rrëzimit të njërit prej trarëve të autostradës, “Arbën Xhaferi”.


Nga aksidenti i cili kishte ardhur pasi është rrëzuar një trase në lartësi prej 4-5 metra janë lënduar edhe disa persona të tjerë, që kanë qenë duke punuar në atë pjesë.

Edhe pse njësitet emergjente kishin arritur në vendin e ngjarjes, nuk kishin arritur ta shpëtonin Sadikun, ai kishte vazhduar të qëndronte i varur në vinç.

“Kam qenë mbi një trarë nga betoni i cili peshonte 130 ton. Kam parë vdekjen me sy, kam kërkuar ndihmë dhe nuk kam besuar që jam gjallë. Pas dy orësh arriti vinçi 60 metra dhe më mori. Ata që më ndihmuan ishte një turk dhe një zjarrfikës nga Kaçaniku”, kishte rrëfyer.

Nga aksidenti në fjalë janë publikuar pamje të reja drithëruese:/Gazetametro.net

https://www.facebook.com/valton/videos/10155839136830318/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë