Loading…

Del përgjimi i ushtarit rus: ‘Nuk do të jem kurrë mirë, kam parë trupa të copëtuar të ushtarëve tanë’

  • 06/07/2022 | 21:04

Del përgjimi i ushtarit rus: ‘Nuk do të jem kurrë mirë, kam parë trupa të copëtuar të ushtarëve tanë’

Numri i ushtarëve rusë të vdekur dhe të plagosur po shkakton trishtim të madh midis ushtarakëve rusë që ëndërrojnë të kthehen në shtëpi të gjallë, raporton agjencia ukrainase e lajmeve Ukrinform, duke cituar një deklaratë nga Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU), i cili ndau një bisedë me një ushtar rus, nga rajoni i Khersonit.


“Do të jem i sëmurë për gjithë jetën. A e dini sa trupa të pajetë pashë? Pa kokë, pa këmbë, pa trup, pa asgjë, vetëm ashtu, hidhen në arkivolet teneqe. Thjesht i marrin, hedhin pjesë, copa. Nuk do të jem kurrë mirë”, thuhet në njoftimin e SBU.

Në fakt, ushtari rus thuhet se nuk mund ta imagjinojë se si do të jetojë një jetë normale në një qytet të qetë dhe se nëse kthehet, ka në plan të vizitojë kishat dhe manastiret.

SBU vëren se ushtarët rusë kanë një mënyrë të sigurt për të qëndruar gjallë. Gjithçka që duhet të bëjnë është “të telefonojnë në numrin 2402 që funksionon për të gjithë pushtuesit që duan të dorëzohen si të burgosur”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë