Loading…

Del në lundrim ‘mbretëresha’ e deteve, mund të mbajë 5200 turistë|VIDEO

  • 26/08/2018 | 17:28

Del në lundrim ‘mbretëresha’ e deteve, mund të mbajë 5200 turistë|VIDEO

Anija e cila mund të mbajë më shumë se 5200 turistë ka dalë për herë të parë në det gjatë të martës, na kantierin Meyer në Gjermani, transmeton gazetametro.net


Kjo anije, e cila po klasifikohet si ‘’mbretëresha e deteve’’ do të mbushet me karburant dhe më pas do të niset për herë të parë në lundrim gjatë kësaj vjeshte.

Anija është emërtuar si ‘AIDANova LNG’, dhe ka një gjatësi prej 337 metrave dhe gjerësi prej 42 metrave.

Gjithsej ajo ka 2600 dhoma private ku prej tyre 31 janë suita, 312 kabina të brendshme, 198 kabina me ballkon oqeanik dhe 1655 kabina me ballkon.

Anija ka edhe zonë luksoze SPA, pesë sauna dhe dy suita private.

AIDANova pritet që të fillojë një udhëtim shtatë ditësh në Madeira dhe Ishujt Kanaire që nga dhjetori i këtij viti./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë