Loading…

Del lista e plotë: Këta do të jenë deputetët e ardhshëm të LDK’së

  • 13/10/2019 | 17:52

Del lista e plotë: Këta do të jenë deputetët e ardhshëm të LDK’së

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit është renditur si partia e dytë duke grumbulluar mbi 197 mijë vota, transmeton Gazeta Metro.

Ndër më të votuarit e kësaj liste është kandidatja për kryeministre dhe bartësja e listës, Vjosa Osmani.

Renditja sipas numrit të votave të marra në zgjedhjet e 6 tetorit:

Vjosa Osmani
Kujtim Shala
Lumir Abdixhiku
Anton Quni
Avdullah Hoti
Ekrem Hyseni
Besian Mustafa
Arban Abrashi
Driton Selmanaj
Fetah Rudi
Armend Zemaj
Arben Gashi
Frashër Demaj
Shkëmb Manaj
Ardian Shala
Fatmir Rexhepi
Hykmete Bajrami
Lirije Kajtazi
Valentina Bunjaku
Doruntina Maloku
Haxhi Avdyli
Marigona Lala
Vlora Limani
Shkelzen Hajdinaj
Rrezarta Krasniqi
Ilir Ferati
Ilir Tasholli
Visar Hoti
Faton Bislimi
Saranda Musliu.
Fidan Rekaliu…/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë