Loading…

Dekorohet ambasada e SHBA’së, gati për festën e pavarësisë

  • 01/07/2022 | 13:42

Dekorohet ambasada e SHBA’së, gati për festën e pavarësisë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Prishtinë ka bërë gati dekorimet për të festuar Ditën e Pavarësisë së Amerikës, në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


“Ambasada jonë është e gjitha e dekoruar derisa ne përgatitemi të festojmë 246 vjetorin e Ditës së Pavarësisë”, ka shkruar ambasada amerikane.

Në videon e publikuar shihet një skenë e ngritur e bërë gati për 4 korrik që paralajmëron aktivitetet kulturore.

Më 4 korrik 1776, Kongresi nxori Deklaratën e Pavarësisë, të hartuar kryesisht prej Thomas Jeffersonit.

Kjo datë tani festohet çdo vit si Dita e Pavarësisë së Amerikës.  /gazetammetro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë