Loading…

Dëgjohen disa shpërthime në Mitrovicë të Veriut

  • 09/12/2022 | 22:23

Dëgjohen disa shpërthime në Mitrovicë të Veriut

Katër shpërthime janë dëgjuar mbrëmjen e sontme në Mitrovicë të Veriut, shkruan Gazeta Metro.


Katër shpërthimet pretendohet se janë nga shok bombat thonë burime të Metros.

Incidente të ngjashme ka pasur këtë javë në qytetin e Mitrovicës së Veriut ku cak ishin lagjet e banuara me popullatë të përzier etnikisht, Lagja e Boshnjakëve posaçrisht.

Ishin raportuar edhe sulme me granata dore në atë qytet. Pasditen e të enjtes policia e Kosovës kishte shtuar prezencën në Lagjen e Boshnjakëve dhe disa të tjera në Mitrovicën e Veriut për të parandaluar sulme të mëtejme.

Të enjten vonë në mbrëmje një patrullë e policisë së Kosovës ishte sulmuar në komunën e Zveçanit, afër venbanimit Serbovc. Një zyrtar i policisë kishte mbetur i plagosur nga sulmi me armë zjarri./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë