Loading…

Dedaj: Haradinaj kryeministër, ose zgjedhje të jashtëzakonshme

  • 16/06/2017 | 15:32

Dedaj: Haradinaj kryeministër, ose zgjedhje të jashtëzakonshme

Kryetari i nderit i Partisë Liberale të Kosovës (PLK), Gjergj Dedaj, ka thënë se Ramush Haradinaj duhet të jetë kryeministër i vendit.


Dedaj në llogarinë e tij në “Facebook”, ka shkruar se Haradinaj është meritor për këtë pozitë.

“Bazuar në rezultatin zgjedhor të 11 qershorit, në luftën e tij për liri, sakrificat familjare, shpalljes së pafajësisë dhe dëshmimin e pastërtisë së UÇK-së në Tribunalin e Hagës, kësaj radhe Ramush Haradinaj, duhet të jetë me meritë kryeministër ose vendi duhet të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme”, ka shkruar Dedaj, i cili ka postuar edhe një fotografi ku shihet ish-presidenti Ibrahim Rugova dhe Ramush Haradinaj.

Dedaj aktualisht është zëvendësministër në detyrë i Administrim dhe Pushtetit Lokal.

PLK-ja në zgjedhjet e 11 qershorit pati nënshkruar marrëveshje me Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) për t’ia dhënë mbështetjen në këto zgjedhje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë