Loading…

Debat i ashpër mes Gecajt e Stavilecit, akuzojnë njëri-tjetrin për tradhti

  • 11/05/2017 | 21:24

Debat i ashpër mes Gecajt e Stavilecit, akuzojnë njëri-tjetrin për tradhti

Debati i ashpër televiziv është zhvilluar mes këshilltarit të kryeministrit në largim, Isa Mustafa dhe Blerand Stavilecit të PDK-së.


Gecaj ka akuzuar Partinë Demokratike të Kosovës për prishje të koalicionit duke thënë se LDK ka marr thikë pas shpine nga partneri i koalicionit.

Më pas ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, i ka reaguar duke thënë se LDK nuk ka unitet brenda partisë, pasi gjatë gjithë kohës ka deklarata kundërthënëse nga brenda anëtarët e partinë, ndërsa siç pretendon ai, brenda PDK-së nuk ka asnjë deklaratë që kundërshton tjetrën.

“Nuk ka unitet brenda partisë, ka deklarata kundërthënëse mes anëtarëve të partisë”, ka thënë Stavileci në RTV Dukagjini.

Gecaj i është drejtuar Stavilecit, duke thënë se PDK për teke të saj dhe për kapje të pushtetit ka lënë peng liberalizimin e vizave dhe shumë çështje të tjera të rëndësishme të vendit.

“Presidenti ka shtyrë deputetët që të nënshkruajnë mocionin”, është shprehur Gecaj, mirëpo Stavileci ka kërkuar të tregoj emrat e atyre deputetëve që janë obliguar nga Thaçi ta prishin koalicionin, duke thënë se ato çfarë po i tha Gecaj nuk ishin asgjë tjetër pos teori konspirative.

Nga ana tjetër, Gecaj asesi nuk ka përmendura emër por ka vazhduar akuzat ndaj PDK-së se është fajtore për gjitha dështimet e vendit.

Më tutje, Stavileci ka thënë se PDK ka marr vendim unanim në favor të qytetarëve, pasi sipas tij, ata duhet të vendosin se kush duhet të qeverisë, e i njëjti më pas ka shprehur bindje se partia e tij do të fitoj.

Se do të fitoj edhe partia e tij (LDK) u shpreh edhe Gecaj, bile tha se është i sigurt 100%.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë