Loading…

Daut Haradinaj: Me popullin hebre na bashkojnë vuajtjet dhe sakrificat për liri

  • 27/01/2023 | 12:32

Daut Haradinaj: Me popullin hebre na bashkojnë vuajtjet dhe sakrificat për liri

Anëtari i kryesisë së AAK-së, Daut Haradinaj ka kujtuar vuajtjet dhe sakrificat e popullit hebre gjatë historisë.


Haradinaj ka thënë se historia jonë lidhet ngushtë me historinë dhe vuajtjet e popullit hebre.

“Historia jonë lidhet ngushtë me historinë dhe vuajtjet e popullit hebre. Ne sot jetojmë të lirë në shtetin tonë ashtu si ata ne shtetin e tyre, me një marrëdhënie të veçanë si dy shtete mike, me të kaluar të ngjashme por në periudha të ndryshme”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë i Daut Haradinajt:

Sot e gjithë bota moderne kujton vuajtjet e një populli të cilëve iu privua jeta vetëm për faktin se ishin hebrenj.

Historia jonë lidhet ngushtë me historinë dhe vuajtjet e popullit hebre. Ne sot jetojmë të lirë në shtetin tonë ashtu si ata ne shtetin e tyre, me një marrëdhënie të veçanë si dy shtete mike, me të kaluar të ngjashme por në periudha të ndryshme.

Gjithmonë dhe përherë do të jemi përkrah asaj sakrifice e atij populli fisnik!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë