Loading…

Daut Haradinaj: Ligji i Pagave nuk i përmbush kërkesat e policëve, kryeministër reflekto

  • 03/02/2023 | 13:35

Daut Haradinaj: Ligji i Pagave nuk i përmbush kërkesat e policëve, kryeministër reflekto

Anëtari i kryesisë së AAK-së, Daut Haradinaj, ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti, që të reflektojë lidhur me pagat e Policisë së Kosovës.


Haradinaj ka thënë se trajtimi i tyre në Ligjin e Pagave as për së afërmi nuk i përmbush nevojat e tyre.

Madje ai ka treguar se shumë policë i kanë shkruar dhe janë ndje të paknaqur me ketë trajtim që po ju bëhet.

“Çdo herë, Policia e Kosovës është në krye të detyrës. Ne, me të drejtë krenohemi me punën e tyre. Por, trajtimi i tyre në Ligjin e Pagave as për së afërmi nuk i përmbush nevojat e tyre. Shumë prej tyre më kanë shkruar, të zhgënjyer me nivelin e trajtimit që ju jep ky ligj. Edhe pse pritej që t’iu rritet paga, me ligjin e ri për shumë pjesëtarë madje parashihet edhe ulja e tyre. Kryeministër, reflekto”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë