Loading…

Daut Haradinaj fton kundërkandidatet në debat: Qytetarët nuk duhet ta votojnë dikënd që i ik debatit

  • 31/08/2021 | 22:52

Daut Haradinaj fton kundërkandidatet në debat: Qytetarët nuk duhet ta votojnë dikënd që i ik debatit

Kandidati për kryetar të komunë së Prishtinës, Daut Haradinaj, i ka bërë thirrje publike të gjithë kandidatëve për kryetar të kryeqytetit të dalin të gjithë së bashku, për tu ballafaquar në një debat publik.


Haradinaj thotë se qytetarët nuk duhet ta votojnë dikënd që i ik debatit, përcjell Periskopi.

“Është e palogjikshme që një të zhvillohet gara për kryetar të kryeqytetit e të mos ketë një debat publik. I bëjë thirrje publike kandidatëve që ta kemi një debat, që tillë, dhe ti ballafaqojmë argumnetet në ënyrë që qytetarët të shohin se cilat argumente janë mmë të fuqishme. Mendoj që qytetarët nuk duhet ta votojnë një kandidatë që refuzojnë debat public. Unë kurdo jam igatshëm 24/7”, tha Haradinaj në kanal10.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë