Loading…

Dashuria e Barack dhe Michelle Obama’s përmes fotografive

  • 18/01/2017 | 11:58

Dashuria e Barack dhe Michelle Obama’s përmes fotografive

Michelle Obama ka festuar ditëlindjen e saj të 53-të. Të qenurit zonja e parë e kishte bërë atë një grua të veçantë dhe të fuqishme e cila ka bërë që gjithë njerëzit ta duan atë.


Fjalimet e saja janë shumë mbresëlënëse.

Ndërsa puthjet e vjedhura, përqafimet e ngrohta, dhe fytyrat qesharake janë sjellje të përditshme për çiftin Obama.

Dyshja kanë qenë miq të mirë që nga takimi i parë në shikimin e filmit “Ana jugore e  Çikagos” në vitin 1989, dhe ata nuk janë frikësuar për t’ju treguar botës për këtë gjë.

Barack dhe Michelle Obama, janë gjithashtu një shembull i shkëlqyer i një dashurie që ka mbijetuar  plot 27 vjet.

Michelle ishte mbështetëse e madhe, gjatë dy fushatave presidenciale të bashkëshortit të saj. Ajo gjithshtu ka mbështetur haptazi barazinë e martesës, së çifteve të gjinisë së njëjtë.

Michelle udhëton shpesh në vende të ndryshme të botës për fuqizimin e fëmijëve që jetojnë në varfëri. Ajo në një farë mënyre edhe gjen kohë për të rritur dy vajzat saj.

Ne do t’ju sjellim disa fotografi të veçanta të cilat nuk i keni shikuar më parë./gazetametro.net

#1 Barack Obama dhe Michelle, në Kenya, 1992

michelle-barack-obama-love-photos-1-587ce7f8b2755__880

# 2 Barak Obama duke puthur Michelle Obama, për “Kiss Cam”, me 16 korrik 2012, në një arenë basketbolli në Washington

michelle-barack-obama-love-photos-20-587ce81ddd430__880

# 3 Barack Obama dhe Michelle Obama duke ndarë një moment intim në një ashensor  në Washington, me 20 janar, 2009

michelle-barack-obama-love-photos-11-587ce80bd33f1__880

# 4 Michelle Obama dhe Presidenti Barack Obama, teksa flisnin gjatë një tubimi në ‘Alliant Energy’ në Iowa, më 15 gusht, 2012.

michelle-barack-obama-love-photos-47-587ce869d5de8__880

# 5 Zonja e Parë e mallëngjyer me presidentin Barack, gjatë një video xhirimi për ‘World Expo’ 2015, në dhomën diplomatike të pritjës në Shtëpinë e Bardhë

michelle-barack-obama-love-photos-29-587ce832c3bf0__880

#6 Takimi me  Mbretëreshën Elizabeth dhe  Princin Philip në ‘Winfield House’ në Londër, viti 2011

michelle-barack-obama-love-photos-19-587ce81c11d6d__880

# 7 President Barak Obama dhe Michelle Obama duke kërcyer me 106-vjeçaren nga Virginia McLaurin

michelle-barack-obama-love-photos-32-587ce83cd6911__880

#8 Çifti Obama me vajzat e tyre Malia dhe Sasha Obama

michelle-barack-obama-love-photos-4-587ce7ff5c9b1__880

#9  Michelle dhe Barack Obama në autobusin e tij të fushatës në New Hampshire, pas një nate  vonë të fushatës në vitin 2008

michelle-barack-obama-love-photos-9-587ce80895da9__880

#10 Kapja e duarve, moment i veçantë i çiftit Obama

michelle-barack-obama-love-photos-17-587ce8176e82a__880

Një fotografi e momentit të çiftit Obama

michelle-barack-obama-love-photos-26-587ce82a2fd76__880

#11 Moment interesant i çiftit Obama. Barack duke luajtur me qentë në Shtëpinë e Bardhë

michelle-barack-obama-love-photos-24-587ce825c7a7c__880

#12 Barack dhe Michelle Obama duke vallëzuar në një Ballo në vitin 2009

michelle-barack-obama-love-photos-15-587ce813d328b__880

#13 Çifti Obama të ulur në makinë golfi në vitin 2009

michelle-barack-obama-love-photos-14-587ce81203ac6__880

Gazeta Metro

 

 

 

 

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë