Loading…

Dardan Sejdiu: Urime Kosovë, është koha e Vetëvendosjes

  • 10/05/2017 | 16:12

Dardan Sejdiu: Urime Kosovë, është koha e Vetëvendosjes

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur urime pas rrezmit të qeverisë, falë mocionit të nisur nga tri partitë opozitare (NISMA, AAK dhe Vetëvendosje).


“Ndryshimi në Kosovë po vjen, është koha e Vetëvendosjes”, ka shkruar ai në rrjetin social Facebook, përcjell gazetametro.net.

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës nga gjithsej 115 deputetë të pranishëm, pro votuan 78 deputetë të Kuvendit, kurse kundër votuan 34 sosh, duke shënuar kështu rrëzimin e qeverisë së Kosovës një vit e gjysmë para përfundimit të rregullt të mandatit dhe duke e dërguar vendin në zgjedhje të parakohshme. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë