Loading…

Dardan Islami: Veprimi i Veselit, veprim i një burrështetasi

  • 17/05/2017 | 18:50

Dardan Islami: Veprimi i Veselit, veprim i një burrështetasi

Analisti Dardan Islami ka thënë se veprimi i Kadri Veselit për të mos këmbngulur në postin e kryeministrit është veprim prej një lideri dhe burrështetasi.


Ai në emisionin InfoMagazine ka thënë se koalicioni mes PDK-AAK-NISMA është tregues se nuk është PDK-ja ose Veseli që kanë bllokuar shumë cështje në Kosovë.

Sipas tij, ky koalicion është nga më të natyrshmit dhe mund të ketë një funksionim të mirë.

Isalmi ka folur edhe për përpjekjet për bashkëpunim mes VV-së dhe LDK-së duke theksuar se janë duke u shtyrë për pozitën e kryeministrit dhe Ministrisë së Drejtësisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë