Loading…

Dardan Islami: Mbrojtja e krerëve të UÇK’së ka nisur t’ia dridh themelet prokurorisë së Speciales

  • 26/11/2022 | 12:01

Dardan Islami: Mbrojtja e krerëve të UÇK’së ka nisur t’ia dridh themelet prokurorisë së Speciales

Opinionisti, Dardan Islami, ka shkruar për zhvillimet e fundit në Hagë pas skandalit të zbuluar nga mbrojtja e Kadri Veselit.


Me anë të një postimi në Facebook, Islami ka thënë se mbrojtja veç ka nisur “t’ia dridhë themelet prokurorisë”,

Sipas tij, procesi i iniciuar nga ish-senatori Dick Marty është në krizë dhe si rrjedhojë po shkel procedurat ligjore.

“Une vazhdoj besoj ne drejtesin nderkombtare, dhe jam optimist se te akuzuarit dhe mbrojtja super profesionale do ta kolapsojn kete proces gjyqesore, duke triumfuar faqebardh dhe duke e mbyll keshtu kapitullin e lavdishem te UÇK-se”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Rexhep Selimi po e shfrytezon kohen maksimalisht mire ne qeli po shkrun poezi dhe po pikturon, po na befason! Hashimi dhe Kadria me moral te larte dhe humor te mire, po mbahen fit si djem te ri sportista, per Bacin Kup bohna merak se megjithate ne ate moshe me te poshteru eshte shume e veshtirre!

Kta kater burra dhe ekipet e tyre te hatashme te mbrojtjes qysh tash kan fillu me ja dridh themelet prokuroris se kesaj gjykate qe na e sollen UDB-ba dhe rusia, me ndihmen e disa shqipfolesve.

Procesi i inicuar nga Dick Marty eshte ne krize dhe si pasoje po shklel procedurat ligjore.

Une vazhdoj besoj ne drejtesin nderkombtare, dhe jam optimist se te akuzuarit dhe mbrojtja super profesionale do ta kolapsojn kete proces gjyqesore, duke triumfuar faqebardh dhe duke e mbyll keshtu kapitullin e lavdishem te UÇK-se.

Keshtu miq behet historia!.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë