Loading…

Daniel Serwer: Do të bisedohet për këmbim territoresh, gjithsesi

  • 07/09/2018 | 09:59

Daniel Serwer: Do të bisedohet për këmbim territoresh, gjithsesi

“Nuk kam asnjë ide. Duhe t’i pyesni pjesëmarrësit, por dyshoj se në këtë raund do të arrihet çfarëdo qoftë marrëveshjeje.”


Kështu është përgjigjur Daniel Serwer, profesor universitar amerikan dhe ekspert për Ballkanin, në pyetjen e gazetës beogradase “Danas”, se çfarë pret nga takimi i sotëm në Bruksel ndërmjet Thaçit e Vucicit në Bruksel na raundin e ri të dialogut Kosov-Serbi, transmeton gazetametro.net.

Megjithatë, ai ka shtuar se do të bisedohet edhe për këmbim territoresh.

“Megjithatë, mendoj se ata, gjithsesi do të diskutojnë për këmbim territoresh apo popullatash”, ka thënë profesori Serwer./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë