Loading…

Dalin sot në treg makinat e para fluturuese (Video)

  • 14/02/2017 | 14:02

Dalin sot në treg makinat e para fluturuese (Video)

Këtë javë, prodhuesi i automjeteve fluturuese PAL-V filloi zyrtarisht shitjen e modeleve të saj tregtare, “Liberty Pioneer” dhe “Liberty Sport”, makina e parë fluturuese në botë e tregtuar tashmë është një realitet.


“Pas vitesh përpjekjesh lodhëse, duke kaluar vështirësi teknike dhe çertifikimi, ekipi jonë arriti të krijojë një veturë fluturuese inovative, konform me normat e sigurisë ekzistuese të përcaktuara nga organet rregulluese në botë”, deklaroi Robert Dingemanse, drejtori i përgjithshëm i PAL-V.

Në përfundim me sukses të programeve testuese të mjeteve të tyre konceptuale nga në vitin 2009 dhe 2012, PAL-V filloi krijimin e produkteve tregtare që dalin sot në treg.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë