Loading…

Daka: VV mund të jetë vetëm pjesë e listave, s’ka afat për koalicione

  • 17/05/2017 | 18:44

Daka: VV mund të jetë vetëm pjesë e listave, s’ka afat për koalicione

Kandidatët e Vetëvendosjes mund të hyjnë në Listën e Koalicionit PDK-AKR, ose anasjelltas. Por, afati për paraqitjen e koalicioneve të përbashkëta ka skaduar. Kështu ka shpjeguar për gazetarët kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka.


Ajo ka thënë se Vetëvendosje ka mundësi t’i bashkohet Listës së LDK-AKR, por jo të jetë koalicion parazgjedhor.

“Vetëvendosje mund të jetë vetëm pjesë e listës”, ka thënë Daka, raporton Ekonomia Online.

Vetëvendosje po shqyrton mundësinë do t’i bashkohet listës së LDK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë