Loading…

D’Addario: Jemi gati për çdo skenar, kur është fjala te marrëveshja përfundimtate

  • 28/02/2019 | 15:04

D’Addario: Jemi gati për çdo skenar, kur është fjala te marrëveshja përfundimtate

Komandai i KFOR’it, gjenerali Lorenco D’Adario tha se situata e sigurisë në Kosovë është e kënaqshme, duke shtuar se KFOR është gati për çdo skenar kur është fjala për marrëveshjen përfundimtare midis Prishtinës dhe Beogradit, transemton Gazeta Metro.


“Është e rëndësishme që dialogu të sjell një zgjidhje që do të kënaqë të dyja palët”, tha komandanti i KFOR-it për RTK 2 dhe theksoi se “si një ushtar po përpiqet të qëndrojë jashtë dialogut politik”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë