Loading…

Daçiq do të pengoj njohje të reja të Kosovës

  • 22/11/2016 | 15:43

Daçiq do të pengoj njohje të reja të Kosovës

Samiti ndërkombëtar i Organizatës së Frankofonisë në Madagaskar i cili do të mbahet nga data 22 deri më 26 nëntor është duke u pritur me interes nga shumë media, sidomos ato në Serbi.

Në mesin e 80 delegacioneve nga vendet anëtare dhe vëzhguese, aty pjesëmarrës do të jetë ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq por edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Madagaskari, si mikpritës i samitit ende se ka njohur Kosovën, e mediat në Serbi shkruajnë se Ivica Daçiq do të bëjë përpjekje për të penguar njohje të reja të Kosovës.

Në këtë samit është paralajmëruar edhe pjesëmarrje e presidentit të Francës, François Hollande./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë