Loading…

Dacic: Nuk ka kufi mes Kosovës dhe Serbisë, kërkesa e Haradinajt për demarkim, shaka

  • 23/08/2018 | 12:58

Dacic: Nuk ka kufi mes Kosovës dhe Serbisë, kërkesa e Haradinajt për demarkim, shaka

Deklarata e kryeministrit të Kosovës për demarkim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë ka provokuar reagimin e Ministrit për Punë të Jashtme të Serbisë, Ivica Dacic.


Dacic ka thënë se Serbia nuk do të ndryshojë kufijtë e saj derisa nuk ka marrëveshje me palën shqiptare për këtë, transmeton gazetametro.net

Për më tepër, Dacic e ka quajtur shaka kërkesën e Haradinajt për demarkim të kufirit me Serbinë.

Sipas asaj që shkruan agjencia e lajmeve ‘Tanjug’, Dacic ka thënë se në mes të shtetit të Kosovës dhe Serbisë nuk ka vijë kufitare por vetëm një vijë administrative e trashëguar nga koha e Jugosllavisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë