Loading…

Dacic flet për platformën e Kosovës për dialog: Le ta varin në hyrje të Qeverisë

  • 21/04/2018 | 20:34

Dacic flet për platformën e Kosovës për dialog: Le ta varin në hyrje të Qeverisë

Platforma e hartuar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë ka shkaktuar reagime të ashpra në Serbi.

Pas Marko Gjuriqit, ka reaguar edhe ministri i Jashtëm serb, Iivica Daçiq.

Ai e ka quajtuar këtë platformë si një letër pa kurrfarë vlere, transmeton lajmi.net.

Ministri serb e krahason këtë platformë me një gazetë.

“Ata mund ta miratojnë, është letër për përdorim të brendshëm. Mund ta vendosin në derën e Qeverisë së Kosovës si një gazetë ditore. Platforma është e parëndësishme, dhe ne e dimë shumë mirë se çfarë duan ata nga fillimi”, tha Daçiq.

Mediat serbe sot raportuan se nëse një platformë e tillë miratohet në Kuvendin e Kosovës, atëherë Serbia do të tërhiqej nga dialogu.

Gjuriq theksoi gjithashtu sot se dialogu nuk ka asnjë kuptim, nëse rezultatet paracaktohen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë