Loading…

Çuditen gjermanët: Përse ballkanasit i duan kaq shumë trenerkat

  • 13/01/2018 | 22:12

Çuditen gjermanët: Përse ballkanasit i duan kaq shumë trenerkat

Televizioni shtetëror gjerman NDR me seli në Hamburg e ka realizuar një reportazh për dashurinë e ballkanasve ndaj veshjes së trenerkave apo veshjeve sportive.

Edhe pse ballkanasit i duan trenerkat, pasi që në ato ndjehen rehat, gjermanëve u është dukur e çuditshme që trenerkat bartën gjati në secilin rast, shkruan lajmi.net.

Pasi që është publikuar video-incizimi, ka nisur një valë e komenteve në rrjetet sociale.

Derisa një pjesë mendon se mënyra e tillë e të veshurit është jokulturore, të tjerët nuk shohin asgjë të keqe.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=48&v=I6yKyi0I8-w

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë