Loading…

Cristiano Ronaldos i bien ‘msysh’, realizoj një statistikë katastrofale sonte

  • 15/03/2022 | 23:18

Cristiano Ronaldos i bien ‘msysh’, realizoj një statistikë katastrofale sonte

Manchester United ka humbur sonte kundër Atletico Madrid në kuadër të raundit të 16’të të Uefa Champions League, duke u eliminuar kështu nga ky kompeticion. Por ylli i tyre, Cristiano Ronaldo ka shënuar një statistikë shumë befasuese duke mos arritur të godas asnjëherë portën, transmeton Gazeta Metro.


Cristiano Ronaldo sot luajti për 90 minuta kundër Atletico Madrid, por pa arritur të lërë shenjë në këtë ndeshje ndaj një ndër skuadrave më të preferuara të tij për t’i shënuar gol.

Ai jo vetëm që nuk arriti të bëj asgjë por shënoj edhe një statistikë të keqe që nuk e kishte bërë që nga viti 2011.

Për herë të tretë në karrierën e tij në Champions League, Cristiano Ronaldo nuk arriti të bëj asnjë goditje në portë pas 90 minutave.

Dy sfidat tjera ku e kishte arritur këtë statistikë jo edhe aq të mirë ishin në nëntor të 2003 kundër Panathinaikos dhe në maj 2011 kundër Barcelonës.

Kujtojmë që në ndeshjen e fundit në Premier League kundër Tottenham Hotspur ai arrit të realizoj hat-trick, duke u bërë gjithashtu edhe golashënuesi më i mirë në histori të futbollit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë