Loading…

Çorbë peshku: Delikatesa kreshmore për ta mbajtur në mend

  • 09/12/2021 | 10:18

Çorbë peshku: Delikatesa kreshmore për ta mbajtur në mend

Le të mos ju kalojë kjo kreshmë e që së paku një herë të mos përgatisni këtë gjellë fenomenale.


Përbërësit:

▪ 1 kg peshk
▪ 3 koka qepë
▪ 300 gr spec të grirë
▪ 300 gr domate të zier
▪ pak vaj, erëza bimësh të thara
▪ kripë, piper

Përgatitja:

1. Peshkun e pastruar nga halat dhe të copëtuar në copëza vëreni në tigan, hidhni kripë, vaj dhe piqeni në furrë të nxehtë.

2. Kur të jetë gjysmë e pjekur shtoni perimet e grira, hidhni domaten e zier, hidhni erëzat dhe piperin dhe futeni sërish në furrë që të përfundojë pjekja.

Shërbejeni të nxehtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë