Loading…

CNN: Hillary Clinton e thërret Trump-in në telefon, e pranon humbjen

  • 09/11/2016 | 08:59

CNN: Hillary Clinton e thërret Trump-in në telefon, e pranon humbjen

Sipas rrjetit televiziv CNN v, kandidatja demokrate Hillary Clinton e ka telefonuar rivalin e saj republikan për t’ia pranuar fitoren në zgjedhjet presidenciale. CNN raporton duke u mbështetur në burimet e saj.

Nuk ka të dhëna të tjera por lajmi është raportuar para pak minutash mbështetur në një burim të CNN qe ka qenë i pranishëm kur është bërë telefonata.

Me ta raportuar lajmin CNN, përkrahësit e Trump që janë mbledhur te shtabi zgjedhor i kandidatit republikan kanë shpërthyer në brohoritje.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë