Loading…

Çmenduria e pilotëve amerikanë (Foto)

  • 01/01/2017 | 20:19

Çmenduria e pilotëve amerikanë (Foto)

Pilotët e ekipeve ushtarake amerikane, “US Navy Blue Angels” dhe “US Air Force Thunderbirds”, janë ndër më të mirët në botë – të cilët janë në gjendje të realizojnë fluturime, akrobacione dhe demonstrime nga më të paimagjinueshmet, me avionë luftarakë.


Dhe, përderisa shkathësitë individuale janë për t’u admiruar, çfarë të themi për demonstrimet që ata janë në gjendje t’i realizojnë bashkërisht – si ekip, pra, me lëvizje të sinkronizuara?

Shikoni në vijim 25 fotografi që dëshmojnë shkathtësitë të pabesueshme të pilotëve të ekipeve ushtarake “Blue Angels” dhe “Thunderbirds”, në ushtrime, manifestime dhe parada të ndryshme ushtarake. Kënaquni dhe ndajeni këtë galeri me të tjerët.

pilot usa 0001pilot usa 0002pilot usa 0003pilot usa 0004pilot usa 0005pilot usa 0006pilot usa 0007pilot usa 0008pilot usa 0009pilot usa 0010pilot usa 0011pilot usa 0012pilot usa 0013pilot usa 0014pilot usa 0015pilot usa 0016pilot usa 0017pilot usa 0018pilot usa 0019pilot usa 0020pilot usa 0021pilot usa 0022pilot usa 0023pilot usa 0024

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë