Loading…

‘Çmenduri nga tifozët e xehetarëve’: Sulmohen brenda edhe jashtë palestrës basketbollistët e Pejës

  • 27/11/2022 | 23:35

‘Çmenduri nga tifozët e xehetarëve’: Sulmohen brenda edhe jashtë palestrës basketbollistët e Pejës

Peja ka fituar derbin e javës së 12-të, duke mundur Trepçën në udhëtim me shifrat 68:71, mirëpo jo gjithçka ka shkuar mirë sepse kanë qenë tifozët e Trepçës sulmuan brenda e jashtë palestrës basketbollistët e Pejës.


Fillimisht basketbollistet e Pejës u sulmuan kur rezultati ishte 38:52, dhe ndeshja u ndërpre përkohësisht, kjo ndodhi në çerekun e tretë, kur pas një fauli ndaj Erjon Kastratit kanë filluar hedhje të gjësendeve.

Drama nuk përfundoi këtu basketbollistë u rikthyen në palestër dhe e vazhduan ndeshjen, ku Peja triumfoi me rezultat 68:71 (18:22, 11:17, 14:15, 25:17).

Në fund të ndeshjes, basketbollistët e Pejës janë sulmuar në dalje nga Mitrovica pas ndeshjes, autobusi i tyre është thyer nga një grup i organizuar tifozësh, ka raportuar RTV Dukagjini.

 

‘Nuk mbushen mend tifozët e Trepçës’: Sulmohet ekipi i Pejës, ndërpritet ndeshja

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë