Loading…

Çmendet Putin: Sulme djallëzore ndaj civilëve në Kharkiv, Odessa dhe Kherson

  • 25/02/2022 | 19:02

Çmendet Putin: Sulme djallëzore ndaj civilëve në Kharkiv, Odessa dhe Kherson

Është duke u raportuar vazhdimisht për bombardime të tmerrshme në qytetet ukrainase nga rusët, të cilët tash nuk po kursejnë as civilët, transmeton Gazeta Metro.


Senatori Amerikan, Marco Rubio, i cili ka qasje në informata sekrete të inteligjencës amerikane rreth luftës në Ukrainë, i ka cilësuar sulmet në Kharkiv si ‘të inspiruara nga djalli’.

#Kharkiv is under an assault so inhumane in its targeting it feels demonically inspired

— Marco Rubio (@marcorubio) February 25, 2022

Këtu keni pamje nga Kharkiv që raportohet se po bombardohet nga rusët në lokacione të banuara mes qytetit.

Explosion in Kharkiv#BanRussiafromSwift#StopRussiaAgression#CloseTheSky#SendNatoToUkraine pic.twitter.com/fSIpxtuE2j

— Vigilant Info (@VigilantinfoN) February 25, 2022

Më poshtë janë pamje të tmerrshme nga jugu i Ukrainës, në Militopol./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë