Loading…

Çka thuhet në deklaratën e përbashkët të Malit të Zi dhe Kosovës

  • 21/02/2018 | 14:00

Çka thuhet në deklaratën e përbashkët të Malit të Zi dhe Kosovës

Deklarata e përbashkët e Malit të Zi dhe Kosovës që zgjodhi bllokaden me Demarkacionin, u diskutua shumë e për këtë nuk u sqarua gjithçka.


Aty u tha se jepet mundësia për ta rishikuar kufirin, ndërkohë që nuk u qartësua çfarë mund të ndryshohet, shkruan gazetametro.net.

E për këtë ka folur sot anëtari i Komisionit Visar Ymeri, që thotë se ky është një mashtrim me të cilin po mjegullohet situata.

‘Me këtë marrëveshje vuloset se Kosova nuk humb territor’ thuhet në deklaratën e re të dy presidentëve.

Kjo sipas Visar Ymerit tregon se edhe deklarata e njeh marrëveshjen e cila, sipas tij, është e dëmshme. Më pas për këto arsye ai ka kërkuar që të mos dërgohet nga komisioni për në seancë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë