Loading…

Çka thotë Thaçi për bashkimin kombëtar (Video)

  • 15/03/2017 | 23:21

Çka thotë Thaçi për bashkimin kombëtar (Video)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur  për bashkimin kombëtar.Thaçi tha se punon për ruajtjen e kufijve dhe hapjen e tyre sipas modelit evropian.


“Unë nuk punoj në favor të dizajnimit të kufijve, por për ruajtjen e kufijve dhe natyrisht hapjen e tyre sipas modelit evropian, sipas standardeve euroatlantike”, ka Thaçi, shkruan rtv21.tv.

Ai ka treguar se për të nuk është alternativë ndërtimi i shteteve etnike.

“Alternativë për mua nuk është ndërtimi i shteteve etnike, por i demokracisë qytetare. Alternativë për mua nuk janë luftërat, por është dialogu dhe agjenda politike e imja nuk përcaktohet nga asnjë agjendë juridike, por është përcaktim, është vullnet dhe vizion”, ka përfunduar Thaçi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë