Loading…

Çka ndodhë nëse gëlltitni qamqakëz?

  • 12/12/2016 | 19:23

Çka ndodhë nëse gëlltitni qamqakëz?

Shumë herë keni dëgjuar që qamqakëzin nëse e gëlltitni ai do të qëndrojë në organizmin tuaj rreth 7 vite?. Por, a është kjo e vërtetë? Çka ndodhë në të vërtetë?.

Përgjigjet më të shkurta janë Jo, Jo dhe Jo. Nëse gëlltitni një qamqakëz nuk do të lëndoheni, por gjithsesi është e preferueshme që të anashkaloni këtë gjë.

Trupi ka një sistem të tretjës i cili qamqakëzat i toleron por edhe e pengojnë. Gjithashtu a e keni ditur që Egjiptasit e vjetër kanë ngrënë qamqakëz. Në video-n e më poshtme Amy Shira-Teitel tregon detajet e hollësishme rreth gëlltitjes së qamqakëzit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë