Loading…

Çka ndodh brenda kësaj vrime të liqenit, pamje nga droni (Video)

  • 23/04/2017 | 19:14

Çka ndodh brenda kësaj vrime të liqenit, pamje nga droni (Video)

Njëri nga vendet më të bukura të Kalifornisë është liqeni Berryessa. Ky liqen është i njohur për “Vrimën e lavdisë”.


Hera e fundit qe kjo vrimë pati rrjedhje ishte para një dekade, mirëpo, kësaj radhe një burrë pati fatin të jetë dëshmitar i kësaj pamje, të cilën edhe e xhiroi me dron, përcjell gazetametro.net

Në momentin që uji arrin kulmin, ai kthehet përsëri poshtë për disa shkallë dhe rrjedhimisht zbrazet në anën tjetër.

Shikoni këto pamje të mahnitshme nga droni për të kuptuar se si duket kur si duket kur mijëra metra kub ujë për sekondë nxitojnë poshtë vrimës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë