Loading…

Çka do ndodhë sot në Kosovë

  • 26/10/2021 | 07:58

Çka do ndodhë sot në Kosovë

Ngjarjet e planifikuara për ditën e sotme, 26 tetor 2021.


Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt. (Hagë, ora 09:30-16:00)

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes shqyrton në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për deminimin Humanitar. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 10:00)

Komisioni për Arsim shqyrton propozim-vendimin e Qeverisë për emërimin e anëtarëve të Këshillit Kombëtar të Shkencës dhe formimin e grupit punues për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Inspektoratin e Arsimit në Kosovë. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 10:00)

Organizata Studim Kritikë Veprim mban një aksion simbolik para Fakultetit Ekonomik. (Ora 10:00)

Komisioni për Ekonomi shqyrton në parim Projektligjin për topografitë e gjysmëpërçuesve, vendimin e Qeverisë për aprovimin e rekomandimit të Komisionit Ndërministror për Investime Strategjike për dhënien e statusit investitor strategjik për subjektin investues “KOSMONTE FOODS, si dhe formimin e grupit të punës për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Trepçën. (Kuvendi i Kosovës salla N-10, ora 11:00)

Kryesia e Kuvendit të Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 11:00)

Mbahet ceremonia e ndarjes së çmimeve të artit pamor për vitin 2020. (Kabineti i ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ora 13:00)

Fondacioni Jahjaga lanson edicionin e tretë të Revistës ZA që prodhohet nga fondacioni me përkrahjen e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar të Italisë përmes Planit të Tretë Kombëtar të Italisë për Gra, Paqe dhe Siguri. (Libraria “Dukagjini”, sheshi “Nënë Tereza” Prishtinë, ora 18:00)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë