Loading…
Citroen paraqet veturën indivduale Ami One
  • 21/02/2019 | 22:29

Citroen paraqet veturën indivduale Ami One

Prodhuesi francez i veturave, Citroen ka paraqitur konceptin modern të trasnportit urban individual, transmeton Gazeta Metro.


Bëhet fjalë për konceptin Ami One, i cila është një veturë e vogël për qytet që është e gjatë 2,5 metra, i gjërë 1,5. Kjo veturë është e rëndë 425 kilogram.

Ami Onei cili ecën me motor elektrik, dhe mund të ecën me shpejtësi maksimale prej 45 kilometra në orë. Dhe me një mbushje mund ti kaloni 100 kilometra./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 22:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë