Loading…

Çitaku për Kurtin: Vizitë studimore në SHBA, e paska bërë edhe shqiponjën me studentët në Zvicër

  • 26/05/2022 | 16:03

Çitaku për Kurtin: Vizitë studimore në SHBA, e paska bërë edhe shqiponjën me studentët në Zvicër

Nënkryetarja e PDK’së, Vlora Çitaku, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, duke e quajtur të papërgjegjshme dhe precedent qëndrimin e tij jashtë  Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Çitaku tutje ka thënë se vizita e Kurtit në SHBA mund të kualifikohet si studimore. Ndërsa ja ka përmendur edhe vizitën në një fabrikë të çokollatave në Zvicer ku kryeministri e bëri edhe shqiponjën me studentet shqiptar atje.

Tutje ajo ka theksuar gjendjen e rëndë ekonomike në Kosovë, e ku sipas Çitakut inflacioni ka kaluar 11%.

“E paprecedan dhe tërësisht e papërgjegjëshme që Kryeministri në detyrë tash e tri javë është jashtë Kosovës.
Sot e paska vizituar njê fabrikë të çokolladave në Zvicër, e paska bërë shqiponjën me studentët shqiptarë atje.
Vizita në SHBA mund të kualifikohet si studimore, thënë më së buti.
Në ndërkohë në Kosovë inflacioni ka kaluar 11%, e sot bordi i AKP-së, i zgjedhur nga Kurti paska shpallur valën e re të privatizimeve ( kujtoni pak deklaratat e Kryeministrit për privatizimin në Kosovë )”, ka shkruar Çitakut.

Duhet theksuar se Kurti që nga fillimi i muajit është jashtë Kosovës, nga vizita në SHBA, ai kishte vazhduar direkt vizitën e tij në Zvicër.

Ndërsa është kritikuar për vizitë të zbehtë në SHBA ku nuk ka arritur të takohet me asnjërin nga politikanët e rëndësishëm amerikan./gazetametro.net

Kurti lajmërohet nga Zvicra me populizëm, bashkë me studentët e bën shqiponjën

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë