Loading…

Çitaku në këtë menyrë i del në mbrojtje Albin Kurtit

  • 29/12/2019 | 09:25

Çitaku në këtë menyrë i del në mbrojtje Albin Kurtit

Haxhi Hoti, anëtari i Nismës Socialdemokrate të shtunën publikoi një shkrim skandaloz për kryetarin e VV’së, Albin Kurtin. transmeton Gazeta Metro.


Me anë të një postimi në Facebook, ai shkruante se lideri i VV’së, i ka dy zgjidhje, ‘ose ta lëshojë Kosovën, ose të vritet’.

Ndaj kësaj deklaratë kanë reaguar fytyra të njohura nga politika e shoqëria civile.

Edhe ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku ka reaguar duke e cituar Umberto Econ.

“Media sociale u jep të drejtën idiotëve të flasin kur dikur flisnin vetëm në bar pas një gote vere, pa dëmtuar komunitetin”, ka shkruar ajo duke cituar në anglisht shkrimtarin.

Postimi i plotë i Vlora Çitaku:

Me shkas.

“Social media gives legions of idiots the right to speak when they once only spoke at a bar after a glass of wine, without harming the community” Umberto Eco./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë