Loading…

Çitaku: Në ditët tona më të rënda si komb, senatori Dole ishte zëri ynë në SHBA

  • 05/12/2021 | 18:36

Çitaku: Në ditët tona më të rënda si komb, senatori Dole ishte zëri ynë në SHBA

Nënkryetarja e PDK-së Vlora Çitaku ka reaguar pas ndarjes nga jeta të mikut të madh të shqiptarëve Robert Dole.


Senatori amerikan ndërroi sot jetë në moshë 98-vjeçare, pasi më herët ishte diagnostikuar me kancer.

“Me dhimbje pranova lajmin se miku ynë i çmuar, senatori Bob Dole ka ndërruar jetë. Në ditët tona më të rënda si komb, senatori Dole ishte zëri ynë në SHBA. Liria dhe pavarësia e Kosovës janë ngushtë të lidhura me kontributin e senatorit Dole. Pusho në paqe senator. Kemi për të kujtuar përjetë”, shkruan Çitaku./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë