Loading…

Çitaku i reagon Bislimit: Jeni bërë për keqardhje, me vite e keni mohuar e përbuzur pavarësinë e Kosovës

  • 08/02/2023 | 19:31

Çitaku i reagon Bislimit: Jeni bërë për keqardhje, me vite e keni mohuar e përbuzur pavarësinë e Kosovës

Vlora Çitaku, nënkryetare e Partisë Demokratike të Kosovës, i ka reaguar zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi, i cili ka thënë se, “Asociacioni po ju intereson më shumë se festimi i Pavarësisë’’, shkruan Gazeta Metro.


Çitaku në postimin e saj në Facbook, i është drejtuar Bislimit duke thënë se janë bërë për keqardhje.

Postimi i plotë:

Në një përpjekje të dëshpëruar për t’i ikur përgjegjes lidhur me marrëveshjen për asociacionin, ZvKM Bislimi paska thënë

“Asociacioni po ju intereson më shumë se festimi i Pavarësisë.”

Sinqerisht për keqardhje jeni bërë. Pavarësinë e Kosovës ju e keni mohuar dhe përbuzur me vite, duke u tallur edhe me simbolet shtetërore. Ne pavarësinë e kemi festuar gjithmonë. Lojalitetin ndaj Republikës nuk na e dikton pozita e përkohshme politike.

Ndërkohë, tregoni a doni me i ndërru fjalët për Asociacionin njejtë sic i keni ndërruar fjalët për çdo gjë deri më tani? A po të nxen gjumi? /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë